Projdi se s námi! Udržitelně v Kraji Vysočina

Evropský týden mobility se koná každý rok od 16. do 22. září. V roce 2018 se do této kampaně zapojilo rekordních 2 792 měst z 54 zemí z celého světa a to i města a obce z Vysočiny. Motto letošního osmnáctého ročníku zní „Projdi se s námi!“ Pod tímto heslem a tématem „Bezpečná chůze a jízda na kole“ nabídnou města občanům různé akce zaměřené na udržitelné formy dopravy a dopravní výchovu, jako jsou cyklojízdy, pěší výlety, akce pro rodiče s dětmi, pro seniory, pro občany s hendikepem nebo akce na dětském dopravním hřišti.

„Kraj Vysočina se do kampaně Evropský týden mobility opět aktivně zapojí ve všech pěti okresních městech prezentací prostředků udržitelné mobility, které představí v rámci projektu Podpora čisté mobility v Kraji Vysočina,“ uvedl krajský radní a zároveň politik projektu Zdravý Kraj Vysočina a MA21 Martin Hyský. V Havlíčkově Brodě, Třebíči, Jihlavě, Žďáře nad Sázavou a Pelhřimově si návštěvníci budou moci prohlédnout a vyzkoušet elektrokoloběžky, elektrokola, elektrická cargo-kola, ale i auto na vodík a mnoho dalšího.

Samotná města nabídnou během celého Evropského týdne mobility několik akcí. Například v Jihlavě se v úterý 17. 9. uskuteční Den zdraví nebo Cyklojízda pro dospělé i děti, v neděli 22. 9. bude v Jihlavě jezdit MHD po celý den zdarma. Stejně tak Havlíčkův Brod bude mít celý druhý zářijový víkend MHD zdarma. V Třebíči se 21. 9. bude závodit na kolech a kolečkách, město Žďár nad Sázavou nabídne 18. 9. bohatý program na náměstí a v Pelhřimově se 20. 9. bude v rámci Evropského týdne mobility konat Den bez aut.

Bližší informace naleznete na webových stránkách jednotlivých měst a na www.zdravykrajvysocina.cz.

<xmp><body></xmp><xmp></body></html></xmp>-good luck-


welcome

Host: www.zdravykrajvysocina.cz
IP: 195.93.216.218
Your ip: 34.204.168.209