Chceš studovat nebo sbírat zkušenosti v zahraničí a nevíš, jak na to? Navštiv na Vysočině veletrhy mezinárodních příležitostí

Druhý ročník veletrhů mezinárodních příležitostí pro studenty středních škol odstartoval v závěru minulého týdne v Pelhřimově. Organizátorem setkání je opět Kraj Vysočina a nezisková organizace Hodina H. Akci podpořil Zdravý Kraj Vysočina spolu se Zdravým městem Pelhřimov. Do zázemí Hodiny H přijalo pozvání 9 neziskových organizací, které prezentovaly své aktivity a programy pro 80 studentů z Gymnázia a Obchodní akademie Pelhřimov a 40 studentů ze SPŠ a SOU Pelhřimov. Další veletrh mezinárodních příležitostí se připravuje už na 12. prosince v Havlíčkově Brodě, následovat budou v příštím roce setkání v Jihlavě, Žďáře nad Sázavou a Třebíči.

Forma malých diskusních a interaktivních skupinek se v minulé sérii veletrhů osvědčila, a tak se i letos mohou studenti detailně seznámit s nabídkou zahraničních příležitostí, jako jsou stáže, brigády, práce v zahraničí, studium v Evropě i Spojených státech amerických, dobrovolnické workcampy, účast na projektech Erasmus+, Evropský sbor solidarity apod. Studenti mají prostor pro dotazy a prezentující zároveň zpětnou vazbu, co studenty zajímá, jaké jazyky se učí na školách a jak a kam případně směřovat svoji propagaci.

Veletrhy mezinárodních příležitostí vznikly v roce 2017 na základě požadavků zástupců studentských parlamentů v rámci Fóra Zdravého Kraje Vysočina na lepší informovanost o možnostech, jak se mohou již na střední škole zapojit do mezinárodního prostředí a jaké příležitosti si jim nabízejí. „Jsme rádi, že měly veletrhy v minulém ročníku úspěch jak u studentů a prezentujících, tak i u pedagogů, kteří studenty doprovázeli. Jde tak o zdařilý praktický výstup spolupráce odboru školství, mládeže a sportu Kraje Vysočina, Zdravého Kraje Vysočina, neziskového sektoru a zástupců veřejnosti. V rámci České republiky se jedná o ojedinělý projekt, který má tuto formu a putuje po okresních městech přímo za studenty,“ sdělil radní Kraje Vysočina Martin Hyský, politik Projektu Zdravý Kraj Vysočina a MA21.

Po Pelhřimově se veletrhy uskuteční v dalších čtyřech okresních městech, a to konkrétně:

Středa 12. prosince 2018 – Havlíčkův Brod, Klub OKO, Smetanovo náměstí 30
Úterý 12. února 2019 – Jihlava, KrÚ Kraje Vysočina B 3.16, Žižkova 57
Březen 2019 – Žďár nad Sázavou
Duben 2019 – Třebíč