Aktuality

Projdi se s námi! Udržitelně v Kraji Vysočina

Evropský týden mobility se koná každý rok od 16. do 22. září. V roce 2018 se do této kampaně zapojilo rekordních 2 792 měst z 54 zemí z celého světa a to i města a obce z Vysočiny.

komentáře 0

Nová publikace Vesnice roku Kraje Vysočina

 

Odkaz na elektronickou verzi nové publikace naleznete ZDE.

 

komentáře 0

Homo cykliens: za pravidelnou cestu do práce na kole dostali od Kraje Vysočina nová kola

Tečkou za letošním ročníkem výzvy Do práce na kole bylo předání nových kol vylosovaným výhercům z jednotlivých účastnických měst na Vysočině.

komentáře 0

Cykloštafeta Klimatour se po osmi letech vrátila k hranici s Rakouskem

Ekologická cykloštafeta Klimatour vznikla v Kraji Vysočina podle rakouského modelu a spojuje jednotlivé obce v regionu, propaguje v nich zdravý životní styl, ekologickou dopravu, myšlení šetrné k životnímu prostředí, vůli k zachování dobrého klimatu a sousedskou sounáležitost. „Na Vysočině odstartovala poprvé v roce 2012 na Třebíčsku. Po osmi letech, kdy štafeta projela kolem celého kraje, se vrátila zpátky do této části regionu a stejně jako tehdy se k cyklistům z Vysočiny připojil i zástupce z Dolního Rakouska,“ informoval Martin Hyský, politik Projektu Zdravý Kraj Vysočina a MA21, který akci poskytl záštitu.

komentáře 0

Čistá Vysočina – přírodě se letos ulevilo o dalších 100 tun odpadků

V letošním roce probíhala tradiční jarní akce Čistá Vysočina již po jedenácté. Tisícovky dobrovolníků napříč celým krajem pomohly přírodě ulehčit dohromady od 101 tun odpadků a nepořádku.

komentáře 0

Stránky